کشیدن دندان

جهت رزرو نوبت برای دریافت مشاوره و کشیدن دندان با یکی از شماره‌های ۰۲۱۲۶۱۳۹۰۶۴ | ۰۲۱۲۶۱۱۴۸۸۰ | ۰۹۱۰۲۵۰۹۱۷۹ تماس حاصل فرمایید.

کشیدن دندان (خارج کردن دندان از جای خود)، یک روش درمانی دندانپزشکی است که در آن دندان از محل خود در استخوان فک بیرون می‌آید.

این روش درمان ممکن است به علل مختلفی نظیر پوسیدگی شدید دندان، بیماری لثه، صدمه و …، توسط دندان پزشک توصیه شود.

کشیدن دندان معمولاً توسط دندانپزشک یا جراح انجام می‌شود که ابتدا با یک بی حس کننده موضعی، ناحیه اطراف دندان را بی حس می‌کنند. سپس از ابزار ویژه‌ای برای جدا کردن دندان از لثه و خارج کردن آن استفاده می‌کنند.

پس از این کار، بیمار نیاز به استراحت دارد. دندانپزشک جراح، دستورالعمل‌هایی برای مراقبت پس از عمل ارائه خواهد داد.

در چه مواردی نیاز است که دندان را بکشیم؟

کشیدن دندان

کشیدن دندان در مواردی توصیه می شود که امکان نجات یک دندان آسیب دیده یا عفونی از طریق روش های دیگر مانند درمان کانال ریشه، تاج دندان، یا پر کردن وجود نداشته باشد. برخی از دلایل معمول برای کشیدن عبارتند از:

۱. خرابی شدید دندان یا آسیب جدی که قابل ترمیم نباشد
۲. بیماری لثه پیشرفته که منجر به از دست دادن قاعده استخوانی اطراف دندان شده باشد.
۳. دندان های عقل نهفته که درد و یا عفونت ایجاد می کنند.
۴. دندان هایی که بر روی هم جمع شده اند یا باعث عدم ترازی دندان های دیگر می شوند
۵. آماده سازی برای درمان ارتودنسی

عوارض

کشیدن دندان‌ها به طور کلی یک روش ایمن محسوب می‌شود، ولی همانند هر روش دیگری، خطرات و عوارض جانبی‌ای را نیز دارد. برخی از خطرات و عوارض ممکن عبارتند از:

1. درد و ورم: بعد از خارج کردن دندان‌ها، احتمال دارد درد و ورم در ناحیه مورد عمل تجربه شود که با استفاده از داروهای ضد درد قابل مدیریت است.

2. خونریزی: در روز اول پس از کشیدن، خونریزی از محل عمل ممکن است رخ دهد. با فشار دادن گاز استریل یا پارچه نازک در ناحیه، معمولاً این خونریزی مهار می‌شود.

3. عفونت: عفونت در هر روش جراحی یک خطر است. جراح دندانپزشک احتمالا آنتی بیوتیک برای شما تجویز کند تا خطر عفونت را به حداقل برساند.

4. آسیب به دندان‌های نزدیک، عصب‌ها یا سینوس: اگرچه نادر است، اما ممکن است کشیدن دندان گاهی اوقات باعث آسیب به دندان‌های نزدیک، عصب‌ها یا سینوس شود.

لذا مهم است قبل از انجام، نگرانی‌ها و خطرات و عوارض جانبی را با جراح دندانپزشک خود مطرح کنید. آن‌ها می‌توانند اطلاعات بیشتری را درباره شرایط شما ارائه داده و راهکارهایی برای کاهش این خطرات پیشنهاد دهند.

سایر خدمات مربوط به جراحی لثه در کلینیک سپهر نیاوران

آقای دکتر امیرارسلان هوشیارفرد در مرکز دندان پزشکی سپهر نیاوران، یکی از بهترین دندانپزشکان تهران به شمار می‌آید. با بیش از ۱۲ سال تجربه در حوزه جراحی لثه و ایمپلنت و داشتن بورد تخصصی، او می‌تواند خدمات پزشکی با کیفیت و با استفاده از تجهیزات پیشرفته را به بیماران ارائه دهد. برای کشیدن دندان، همیشه باید از یک دندانپزشک مجرب و با تجربه کمک بگیرید. آقای دکتر هوشیارفرد در این زمینه می‌تواند راهنمایی صحیحی به شما ارائه دهد. برای رزرو نوبت از اطلاعات صفحه تماس با ما استفاده کنید.

خدمات دیگر مشابه با کشیدن دندان در این مرکز:

اکسپوز دندان نهفته
جراحی پیوند لثه
افزایش طول تاج
Call Now Buttonمشاوره و ویزیت تخصصی رایگان