سینوس لیفت

جهت رزرو نوبت برای دریافت مشاوره و انجام سینوس لیفت پیش از ایمپلنت دندان با یکی از شماره‌های ۰۲۱۲۶۱۳۹۰۶۴ | ۰۲۱۲۶۱۱۴۸۸۰ | ۰۹۱۰۲۵۰۹۱۷۹ تماس حاصل فرمایید.

در صورتی که استخوان در فک بالا برای حمایت از ایمپلنت دندانی کافی نباشد، اغلب جراحی سینوس لیفت (Sinus lift) قبل از ایمپلنت دندانی انجام می‌شود.

در طول این روش، غشاء سینوس به بالا جابجا می‌شود تا یک فضا بین غشاء و استخوان موجود ایجاد شود. سپس این فضا با مواد پر کننده استخوان، یا از بدن خود بیمار یا از منبع دهنده خارجی، پر می‌شود.

مواد پر کننده استخوان در نهایت با استخوان موجود شما ادغام می‌شود، یک پایه سفت برای ایمپلنت ایجاد کرده و فرآیند بهبود چند ماه طول می‌کشد، سپس ایمپلنت قرار داده می‌شود.

لیفت سینوس معمولاً توسط جراحان دهان و فک و صورت یا دندانپزشک متخصص انجام می‌شود که وضعیت شما را بررسی می‌کنند و تعیین می‌کنند که آیا این عمل جراحی قبل از قرار دادن ایمپلنت برای شما لازم است یا خیر.

چه مدت بعد از لیفت سینوس می توانم ایمپلنت انجام دهم؟

جراحی سینوس لیفت

فاصله زمانی برای قرار دادن ایمپلنت دندان پس از انجام سینوس لیفت به وابستگی به چندین عامل، از جمله حجم جراحی و فرآیند بهبودی هر فرد خاص، بستگی داشته باشد.

به طور کلی، بیشتر دندانپزشکان پیشنهاد می‌دهند که بین چهار تا نه ماه بعد از انجام این جراحی، قراردادن ایمپلنت دندان در منطقه ای که سینوس لیفت انجام شده است، مناسب می باشد.

 دندانپزشک با بررسی های منظم، از جمله انجام عکسبرداری پیشرفت شما را برای تعیین زمان مناسب برای قرار دادن ایمپلنت دندان، مورد بررسی قرار خواهد داد.

مهم است که دستورالعمل های پس از عمل دندانپزشک خود را به دقت دنبال کنید تا بهبودی صحیح و کاهش خطر بروز مشکلات حاصل شود.

آیا لیفت سینوس برای ایمپلنت لازم است؟

گاهی اوقات قبل از قرار دادن ایمپلنت دندان در فک، عمل سینوس لیفت مورد نیاز است. زیرا این منطقه ممکن است دارای استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت دندان نباشد، لذا با انجام این جراحی می‌توان حجم و چگالی بیشتری برای قرار دادن ایمپلنت دندان ایجاد کرد.

با این حال، همه بیماران قبل از قرار دادن ایمپلنت نیاز به این جراحی ندارند. نیاز به این عمل بستگی به چندین عامل دارد، از جمله مقدار استخوان موجود در فک، محل دندان یا دندان‌هایی که از بین رفته‌اند و نیازهای خاص هر بیمار.

دندانپزشک وضعیت خاص شما را بررسی کرده و تعیین خواهد کرد که آیا این عمل برای شما لازم است یا خیر.

آیا لیفت سینوس و ایمپلنت دندان را می توان همزمان انجام داد؟

در برخی موارد این 2 عمل می‌توانند بصورت همزمان انجام شوند. این به عنوان “روش یک مرحله ای” شناخته می‌شود.

در این روش، دندانپزشک جراحی لیفت سینوس را انجام خواهد داد و سپس به طور فوری ایمپلنت دندان را در استخوان جدید قرار خواهد داد. این کار می‌تواند زمان درمان کلی را کاهش دهد.

با این حال، تمام بیماران برای روش یک مرحله ای مناسب نیستند.

دندانپزشک یا جراح فک و صورت وضعیت خاص شما را بررسی کرده و تعیین خواهد کرد که آیا انجام این 2 کار بصورت همزمان برای شما ممکن است یا خیر.

آیا لیفت سینوس قبل از پیوند استخوان انجام می شود؟

در بیشتر موارد، جراحی لیفت سینوس به همراه عمل پیوند استخوان انجام می‌شود. در طول عمل، دندانپزشک مواد استخوانی را به منطقه بین فک و حفره سینوس بالای دندان‌های فک بالا اضافه می‌کند. این باعث ایجاد حجم و چگالی بیشتری از استخوان برای قرار دادن ایمپلنت دندان می‌شود.

مواد استخوانی اضافی می‌توانند از منابع مختلفی تهیه شوند. اگر استخوان خود شما برای این کار استفاده شود، باید قبل از جراحی سینوس لیفت این استخوان از بخش دیگری از فک یا بخش های دیگر بدن شما خارج شود.

با این حال، طرح درمان خاص شما به چندین عامل وابسته است که این توسط دندانپزشک متخصص بررسی خواهد شد.

دوران نقاهت، عوارض و مراقبت های لازم پس از جراحی

در دوران نقاهت پس از جراحی سینوس لیفت، باید به مراقبت‌های خاصی توجه کنید تا بهبودی شما تسریع شود و عوارض را کاهش دهید. بعضی از مراقبت‌های الزامی عبارتند از:

– استفاده از کیسه یخ بر روی منطقه برای کاهش ورم در چند روز پس از جراحی

– مصرف داروهای تجویز شده

– در روزهای نخست پس از جراحی، باید از مصرف الکل و دخانیات خودداری کنید.

– در دوران نقاهت باید از خوردن غذای سفت یا داغ خودداری کنید.

عوارض ممکن پس از جراحی سینوس لیفت شامل ورم، خونریزی، التهاب، عفونت و … می‌شوند. در صورتی که هرگونه علائم نامطلوب را تجربه کردید، به پزشک خود اطلاع دهید.

هزینه این جراحی به چه عواملی بستگی دارد؟

جراحی سینوس

هزینه جراحی سینوس لیفت به چندین عامل بستگی دارد. بعضی از عوامل مؤثر در تعیین هزینه عبارتند از:

1- حجم عمل: قیمت و هزینه جراحی گاهی اوقات بر اساس میزان استخوانی که باید برای نصب ایمپلنت اضافه شود، تعیین می‌شود. در صورتی که نیاز به افزایش حجم استخوان بیشتر باشد، هزینه بیشتری لازم است.

2- تجربه و تخصص پزشک

3- نوع مواد استفاده شده

4- بیماری‌های پایه: بیماری‌هایی مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و یا بیماری‌های ایمنی جسمانی ممکن است هزینه جراحی سینوس لیفت را افزایش دهند.

خدمات دیگر مربوط به سینوس لیفت در کلینیک دندان پزشکی سپهر نیاوران

ایمپلنت فوری
جراحی ایمپلنت
بازسازی استخوان
پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت
پروتر متحرک متکی بر ایمپلنت (اوردنچر)
Call Now Buttonمشاوره و ویزیت تخصصی رایگان